Rodzinne kolędowanie za Pilicą

Powiększ obraz

„…kolędę pod niebiosy niech niosą liczne głosy,
samotnie kolędować źle…”

Słowami kolędy Wojciecha Młynarskiego, wyśpiewanymi przez Elżbietę Rudzką rozpoczęło się „Rodzinne kolędowanie za Pilicą”. Organizatorem wieczoru, który odbył się 9 stycznia w dzielnicy Białobrzegi, było Miejskie Centrum Kultury filia DOK.

Do wykonania i podzielenia się radością śpiewania kolęd, zgodnie z ideą koncertu, organizatorzy zaprosili Scholę „Marcinki” przy par. św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim pod kierunkiem Izabeli Dębińskiej, pracujących pod opieka Beaty Niedzielskiej wokalistów MCK wraz z bliskimi
oraz Rodzinny zespół wokalno-instrumentalny z Bukowca nad Pilicą wraz z kierownikiem artystycznym Włodzimierzem Gliszczyńskim.

Artyści zaprezentowali piękne i znane przez wszystkich, a śpiewane już od kilku stuleci pieśni opisujące narodziny Chrystusa, a także utwory współczesne.

W wykonaniu Scholi „Marcinki” pięknie wybrzmiała między innymi „Kołysanka” oraz pastorałki „Jezusek czuwa” i „Idzie na ziemię Jezusek”. Wokaliści MCK-u: siostry Iza i Ela Rudzkie zaśpiewały pastorałkę „Zaśnij dziecino”, dwoje przyjaciół Maja Kuniecka i Maciej Kowalski wprowadzili gości wieczoru w zimowy nastrój piosenką „Pada śnieg”, Barbara Szulc wraz córką Julią pięknie zaśpiewały kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”, Kamila Kata razem z córkami Patrycją i Izabelą oraz Martą Wiktorowicz zaprezentowały utwory „W żłobie leży” oraz „Dzisiaj w Betlejem”, Ola i Magda Nowak wspaniale zaśpiewały starą kolędę „Mizerna Cicha”. W repertuarze Rodzinnego zespołu wokalno-instrumentalnego z Bukowca nad Pilicą znalazły się rzadziej wykonywane pieśni: „Anielski chór pasterzom”, „Adeste fideles” i „Jakaż to gwiazda”, a także ludowa pastorałka „Porwijcie instrumenta”, współczesna piosenka „Złota Jerozolima” i dynamiczna „Pastorałka od serca do ucha”.

Wyjątkową atmosferę i świąteczny nastrój koncertu podkreśliła piękna scenografia, którą udostępniło Studio Fotograficzne FOTOMANIA Wioletty Jóźwik.
Organizatorzy serdecznie dziękują wykonawcom oraz wszystkim gościom za stworzenie niezwykłego, radosnego i rodzinnego klimatu wieczoru.