Premiera spektaklu „Moonwalk”

Powiększ obraz

Włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, Miejskie Centrum Kultury zaprosiło mieszkańców na premierę spektaklu „Moonwalk” w wykonaniu Teatru Trzcina Kariny Góry. Premiera miała miejsce w piątek 6 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury, filii Tkacz.

„Moonwalk” to opowieść o Zwykłym, któremu Księżyc, jego fazy towarzyszą od zawsze ukazując jednocześnie czas, jako powtarzalny cykl. To próba uruchomienia świadomości, że ten sam Księżyc był od zarania dziejów i miał zawsze taki sam wpływ na człowieka. Obraz sił natury wobec bezbronnego człowieka inspiruje twórców spektaklu nawiązując do dzieł malarskich C.G. Friedricha. Buty symbolizują podobnie jak u van Gogha wędrówkę przez życie, ciężką pracę , kreując charakter postaci, stają się ” cząstką Ja”. Puentując, stawiamy pytanie, jakie drogi nakreślają nam przysłowiowe buty, które sami wkładamy? Czy zostają nam włożone? Czy są wygodne? Czy może szczęśliwi jesteśmy tylko wtedy, gdy jesteśmy bosi? „Moonwalk” to podróż w głąb siebie, gdzie człowiek jest częścią wszechświata, a natura ma niezmiennie decydujący wpływ na życie.

Jest nam niezmiernie miło, że publiczność dopisała tak licznie, co świadczy, iż w Tomaszowie jest zainteresowanie takimi wydarzeniami. Miejskie Centrum Kultury postara się dostarczać więcej tego typu wydarzeń.