Pomaszerowali z kijkami

Kolejny Integracyjny Rajd Nordic Walking organizowany przez Miejskie Centrum Kultury odbył się 10 października. Tym razem uczestnicy spacerowali z kijkami po terenie Spalskiego Parku Krajobrazowego, delektując się urokami jesieni. Nie zabrakło też innych atrakcji, choć trzeba je było przeprowadzić w obowiązującym reżimie sanitarnym.

Rajd jak zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko mieszkańców Tomaszowa. Zarówno nowicjusze, jak i bardziej zaawansowani pasjonaci tej formy aktywności przed wyruszeniem na trasę mogli skorzystać z instruktażu dotyczącego technik chodzenia z kijkami, który przeprowadziła Izabela Piotrowska, wykwalifikowana instruktorka nordic walkingu, specjalistka z Miejskiego Centrum Kultury.

Trasa rajdu wiodła po terenie Spalskiego Parku Krajobrazowego, uczestnicy mogli więc przy okazji podziwiać niezwykły krajobraz obszaru Natura 2000, a także posłuchać ciekawostek na temat występujących tam gatunków fauny i flory, które przekazał im Tomasz Rogaczewski, leśniczy z Nadleśnictwa Smardzewice.

Spacer z kijkami zakończyły gry i zabawy integracyjne oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Miłośnicy nordic walkingu otrzymali też certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu. Rajd odbył się w ramach edukacyjnego projektu artystyczno-rekreacyjnego „Ekopaździernik 2020” realizowanego przez Miejskie Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *