Półkolonie – czas start!

Grupa dzieci, dziewczynek wraz z młodym chłopcem znajdują się w pomieszczeniu ekspozycyjnym, prawdopodobnie w podziemiach schronu. Dzieci przyglądają się starym mapom Polski z zainteresowaniem i skupieniem. Dwie dziewczynki wybijają się spośród innych dzieci, pozując i uśmiechając się do wspólnego zdjęcia. Rozpoczynamy pierwszy turnus półkolonii, którego tematyką będziemy krążyć wokół „Muzycznego lata”. Już od samego rana naszych uczestników czekała ciekawa wycieczka i mnóstwo aktywności…

W poniedziałkowy, półkolonijny poranek po śniadaniu i krótkiej rozgrzewce nasi instruktorzy zabrali grupę na wycieczkę do schronu obrony cywilnej, który mieści się przy ul. Polnej. Podziemia zrobiły na naszych uczestnikach ogromne wrażenie. Z historią i ciekawostkami na temat tego miejsca zapoznał nas Paweł Grad. 
Po wizycie w schronie i aktywnościach fizycznych przygotowanych dla dzieci na świeżym powietrzu powróciliśmy do MCK Tkacz, gdzie czekały na nas inspirujące warsztaty muzyczne, plastyczne oraz lekcja brazylijskiej sztuki walki, czyli capoeiry.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *