Podwieczorek z Arturem Andrusem

Powiększ obraz

Artur Andrus – artysta multimedialny. Legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, konferansjer różnych imprez kabaretowych, poeta, piosenkarz, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, bajek, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”, Mistrz Mowy Polskiej… był gościem Miejskiego Centrum Kultury.

W czwartkowy wieczór 14 marca miało miejsce spotkanie zatytułowane „Podwieczorek z Arturem Andrusem”. Formuła wymyślona przez dziennikarza TVP Łódź Leszka Bonara to rozmowa z artystą przeprowadzana na żywo przy aktywnym udziale publiczności. Dziękujemy wszystkim, którzy licznie przybyli do filii Tkacz na spotkanie!

Hobby artysty jest kupowanie lokalnych gazet z miejsc, które odwiedza. Dziennikarz był wielce zainspirowany głównym artykułem numeru pt. „Ciężki kawałek… złomu” oraz powiązanymi z nim reklamami punktów skupu złomu. Poeta na ogół nie czyta horoskopów, ale urzekły go te z TIT-u, ponieważ dla każdego znaku horoskop kończył się informacją jakie znaki zodiaku wchodzą z danym w interakcje w tym tygodniu. Uwagę przykuły również reklamy zakładów pogrzebowych z przedostatniej strony naszej lokalnej gazety, oferujących różne opcje ostatniego pożegnania.

Dla koneserów przedstawiamy tekst wiersza napisanego wczoraj przez Pana Andrusa, zainspirowanego najnowszym wydaniem Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego. Jesteśmy dumni, że staliśmy się posiadaczami rękopisu kolejnego dzieła Artura Andrusa.