Pływanie na byle czym i szanty na Przystani

Plakat zapowiadający konkurs "Płyń na byle czym" i koncert szantowy zespołu NaRazie. Tomaszów Mazowiecki, ul. PCK 2, 10.07.2021 r., godz. 16Lubisz wyzwania i rywalizację? Masz dużą wyobraźnię i zacięcie konstruktorskie? Szukasz ciekawych propozycji na spędzenie wolnego, wakacyjnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi? W takim razie konkurs „Płyń na byle czym” organizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim jest dla Ciebie. Dodatkową atrakcją będzie koncert „W szantowych klimatach” w wykonaniu zespołu NaRazie.

Zarówno konkurs, jak i koncert zaplanowano na 10 lipca na Przystani nad Pilicą przy ul. PCK w ramach cyklu letnich imprez kulturalnych ph. „TO MASZ w Tomaszowie”.

 

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Wystarczy zbudować konstrukcję pływającą z „byle czego”, która będzie w stanie utrzymać się na wodzie i pokonać 100-metrowy odcinek Pilicy. Konstrukcja może być napędzana siłami natury: wiatru, ducha, mięśni, a także dopingiem kibiców i entuzjazmem uczestników. Dopuszczone są też proste konstrukcje mechaniczne.

Do rywalizacji można przystąpić indywidualnie, a także jako załoga składająca się z członków rodziny (dzieci muszą mieć ukończone 13 lat), przyjaciół czy znajomych. Każda konstrukcja pływająca musi mieć pełnoletniego kapitana załogi. Organizatorzy konkursu zapewniają kamizelki asekuracyjne (kapoki), a nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą ratownicy WOPR w Tomaszowie Mazowieckim.

Sposób zgłoszenia

Zgłoszenia na formularzu, który wraz z regulaminem konkursu można pobrać ze strony internetowej Miejskiego Centrum Kultury (www.mck-tm.pl) przyjmowane będą do 7 lipca 2021 do godz. 20. Można go przesłać drogą mailową na adres: dominik.czwartek@mck-tm.pl (w tytule wpisując Konkurs „Płyń na byle czym”), listownie na adres: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowiecki, pl. Kościuszki 18, 97-200 Tomaszów Mazowiecki (z dopiskiem Konkurs “Płyń na byle czym”) lub dostarczyć osobiście do siedziby organizatora (adres jak wyżej). Liczba uczestników (załóg) ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Ocenie będzie podlegać wygląd konstrukcji, stylistyka stroju załogi, pływalność konstrukcji oraz oryginalność podejścia do tematu. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i wyróżnienia ufundowane przez Miejskie Centrum Kultury oraz TlenoStacja Piotr Stankowski (https://www.facebook.com/Tlenostacja.tlenoterapia.hiperbaryczna).

Zarówno udział w konkursie „Płyń na byle czym” (start o godz. 16), jak i w koncercie zespołu NaRazie (początek ok. godz. 18) jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia: Regulamin Konkursu Płyń na byle czym 10 lipca 2021

Regulamin ogólny wydarzenia: Regulamin Płyń na byle czym

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *