Otrzymaliśmy fundusze w programie EtnoPolska

Udało nam się pozyskać 13 tys. złotych w programie dotacyjnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. EtnoPolska, zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury. Czas na realizację projektu „Tkanie na kolanie”.

W czasie trwania projektu odbędą się działania interdyscyplinarne: wystawa i wykład wprowadzający oraz warsztaty, dzięki którym uczestnicy otrzymają przygotowanie merytoryczne i techniczne do kontynuacji działań tkackich po jego zakończeniu.

Celem jest propagowanie spuścizny przodków i ukazanie tradycyjnych ludowych wyrobów tkackich w nowej aranżacji. Na przykładzie tkactwa zaprezentowane zostaną możliwości wykorzystania rękodzieła ludowego we współczesnej modzie, co będzie inspiracją do dalszych działań.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.
Partnerami projektu są: Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim oraz Muzeum Regionalne w Opocznie.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie inaugurujące, 28 lipca o godz. 17 do Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego przy ul. POW 11/15.