Odkrywaliśmy Tomaszów

22 września, w ramach obchodów Dnia bez Samochodu oraz na podsumowanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Miejskie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta grę terenową „Odkrywca Tomaszowa”. Wzięli w niej udział m.in. uczniowie ze szkół podstawowych nr 8, 11 i 14 oraz zespoły rodzinne i grupy przyjaciół.

Gra odbywała się w obrębie placu Kościuszki, który − jak się okazało − kryje wiele ciekawostek. Celem zabawy było poszerzenie wiedzy o Tomaszowie, rozwijanie zdolności logicznego myślenia, orientacji w terenie i aktywności fizycznej. Uczestnicy otrzymywali dziewięć ponumerowanych kopert. W każdej z nich kryło się kolejne zadanie. Należało między innymi zmierzyć krokami długość fontann, policzyć schody, zagrać w klasy, ułożyć układankę, odnaleźć owoce rosnących na placu Kościuszki platanów klonolistnych itd. W poszczególne zadania wpleciona została historia naszego miasta, tak aby dzieci poznawały ją poprzez zabawę. Przy ich wykonywaniu nie liczył się czas, ale dokładność oraz odgadnięcie hasła.

Młodzi odkrywcy bawili się świetnie. Wszyscy prawidłowo odgadli hasło, które również nawiązywało do dziejów Tomaszowa. Po zakończeniu gry wracali do Informacji Turystycznej, gdzie czekały na nich „medale” – pamiątkowe przypinki poświadczające tytuł „Odkrywcy Tomaszowa”, a także drobne upominki. Grupy szkolne otrzymały dodatkowo specjalne, okolicznościowe certyfikaty potwierdzające udział w grze. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że gra bardzo im się podobała i chętnie w przyszłości wezmą udział w podobnych projektach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *