„Niedokończona myśl” – wernisaż wystawy tkaniny unikatowej Mirosława Bernackiego

Powiększ obraz

W piątek 31 stycznia, sala wystawowa Miejskiego Centrum Kultury pękała w szwach. A to wszystko za sprawą wernisażu wystawy tkaniny unikatowej Mirosława Bernackiego. Wystawa nosi tytuł „Niedokończona myśl” i zawiera kilkanaście obrazów „malowanych” nitką. Jest to pierwsza indywidualna wystawa artysty wykonana techniką haftu maszynowego i aplikacji.

Mirosław Bernacki jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru. Dyplom w Pracowni Tkaniny Unikatowej. Artysta malarz, grafik komputerowy, rzeźbiarz. Przez wiele lat pracował z dziećmi i młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz w Domu Kultury w Niewiadowie, jako instruktor malarstwa i rysunku. Obecnie jako pracownik merytoryczny Miejskiego Centrum Kultury prowadzi pracownię rysunku i malarstwa w filii TKACZ.

Wystawę można oglądać do 1 marca 2020 roku w godzinach pracy Miejskiego Centrum Kultury.