„Mydełko w filcu” – oferta warsztatów filii MOK

Powiększ obraz

23 lutego w Miejskim Centrum Kultury, filii MOK, odbyły się kolejne warsztaty ,,Mydełko w filcu” zrealizowane na zajęciach ,,Zrób To Sam”. Tym razem z udziałem przedszkolaków z przedszkola ,,Antoś”.

Warsztaty skierowane są dla dzieci, młodzieży i dorosłych, mają na celu w zabawnej atmosferze przybliżyć uczestnikom najstarszą metodę przetwarzania wełny owczej, czyli metodę filcowania na mokro. Również jest to doskonały moment, by zachęcić najmłodszych do częstego mycia rąk i dbania o higienę osobistą.

Na warsztatach liczy się przede wszystkim praca indywidualna, lecz uczestnicy muszą też ze sobą współpracować. Uczymy dokonywać wyboru, dzielić się z innymi oraz najważniejsze, być wytrwałym i cierpliwym. To doskonała lekcja szacunku do przedmiotów ręcznie wykonanych i pracy, którą trzeba włożyć w ich przygotowanie.

,,Mydełko w filcu” to najczęściej pierwsze spotkanie uczestników z metodą filcowania. Na warsztatach uczestnik uzyskuje informacje, gdzie jeszcze można ją zastosować. Zachęcamy też do kreatywnego i twórczego wykorzystywania przedmiotów codziennego użytku (np. kostki mydła) do stworzenia najpiękniejszego prezentu dla najbliższych.

Warsztaty ,,Mydełko w filcu” realizowane są w filii MOK przy ul. Browarnej 7, od środy do piątku, po wcześniejszym umówieniu terminu i godziny. O ile logistyka pozwala istnieje możliwość zrealizowania warsztatów w innym miejscu. Zajęcia ,,Zrób to sam” prowadzi Elżbieta Lenart.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *