Zapraszamy na walentynkowe Ale Kino

Johny Depp w roli Ludwika XV, wnętrza i plenery Wersalu, zachwycające kostiumy i wyjątkowa historia miłości, pasji i władzy – to tylko niektóre atuty francuskiej superprodukcji pt. „Kochanica króla Jeanne du Barry”, jaką już 14 lutego będzie można zobaczyć w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w cyklu Ale Kino.


Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Kochanica-krola-Jeanne-du-Barry/Tomaszow-Mazowiecki).

Kostiumowy dramat, który w 2023 roku otworzył festiwal filmowy w Cannes, wyreżyserowała, i jednocześnie zagrała w nim tytułową rolę, francuska aktorka i scenarzystka Maïwenn. To jeden z najdroższych, ale i najgorętszych francuskich filmów ubiegłego roku.

Oparta na faktach historia kochanki francuskiego króla przedstawia losy Jeanne Vaubernier, młodej, ambitnej kobiety z nizin społecznych, która śmiało używa swojej inteligencji i urody, by wspinać się po szczeblach dworskiej hierarchii. Droga z paryskiej ulicy do Wersalu wiedzie przez liczne upokorzenia, przeszkody, groźby i intrygi. „Kochanica króla Jeanne du Barry” podąża więc za bohaterką przez dramat obyczajowy, satyrę na elity i komedię dworskich pomyłek, nie waha się też sięgać po najdotkliwsze w Wersalu narzędzie towarzyskiej zbrodni: ostrą jak gilotyna ironię.

W tej kostiumowej superprodukcji, nakręconej we wnętrzach i plenerach Wersalu, w wielkim stylu na ekran powraca Johnny Depp w roli Ludwika XV. Znany z serii „Piraci z Karaibów” oraz takich filmów jak „Marzyciel” czy „Czekolada”, Depp tworzy jedną z najbardziej przejmujących i wyrazistych ról w swojej karierze.

Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *