Martynka i Maciej wśród zwycięzców „Zielonej Nuty”

Kilkuletnia dziewczynka. Ma rude włoski. Uczesana w kucyki z czerwonymi kokardami. Ubrana w białą bluzkę. W prawej ręce trzyma złotą płytę, w lewej dyplom za udział w konkursieSukcesem zakończyły się występy uczestników zajęć wokalnych w Miejskim Centrum Kultury w tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej „Zielona Nuta”, którego organizatorem jest tomaszowski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego. Wyśpiewali dwa pierwsze miejsca!

Już po raz kolejny miło nam było gościć uczestników harcerskiego festiwalu w Miejskim Centrum Kultury Tkacz. Zespoły, duety i soliści zaprezentowali się przed jury w dwóch kategoriach tematycznych, obejmujących piosenki harcerskie i turystyczne oraz w piosenki żołnierskie i patriotycznych. To właśnie w tej drugiej kategorii wystąpili Martyna Baran i Maciej Kowalski, którzy na co dzień szlifują swoje talenty w pracowni wokalnej MCK pod kierunkiem Beaty Niedzielskiej.

Martynka zaprezentowała się w kategorii zuchy open (7-11 lat), śpiewając piosenki: „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” oraz „Jestem Polakiem”. Natomiast Maciej rywalizował w kategorii wędrownicy (powyżej 16 lat), a zaśpiewał piosenki: „Babka w klapkach” i „Kto powie mi jak?”. Oboje otrzymali pierwsze nagrody w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy! Chłopiec, nastolatek, trzyma w ręce mikrofon, przd nim stoi partytura z nutami. Chłopiec ma ciemne włosy, nosi okulary. W tle oko, na ścianie wiszą obrazki  idyplomy

Troje ludzi w różnym wieku. Stoją na scenie. Dziewczyna po lewej stronie trzyma dyplom. Młodsza dziewczynka w lewej ręcet trzyma złotą płyte, w prawej papierową torbę z nagrodami i misia. Za dziewczynami z tyłu stoi mężczyzna w harcerskim mundurze