„Magiczny pejzaż” w filii DOK

Powiększ obraz

Udane i pełne wrażeń artystycznych okazało się kolejne spotkanie w cyklu „Wieczory ze sztuką”, zorganizowane 26 kwietnia przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, filię Dzielnicowy Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Amatorów Plastyków. Tym razem organizatorzy zaproponowali publiczności zarówno wątek teatralny, akcent taneczny i porcję muzyki oraz podróż poprzez malarski, magiczny pejzaż.

Wieczór rozpoczął zespół „Mini Horrorek” z DOK-u, przedstawiając etiudę teatralną „Królewna Śnieżka”, następnie Klaudia Będerz z KS „Aster” zatańczyła układ choreograficzny, który był wprowadzeniem do tytułowej piosenki z „Titanica”, zaśpiewanej przez Marcela Iwanickiego, młodego wokalistę. Kolejne, nastrojowe utwory z kunsztem wokalnym wykonali podopieczni Beaty Niedzielskiej: Oliwia Trzeciecka, Amelia Piechota, Piotr Iwanicki i Mieczysław Kincel.

Wprowadzeniem do ostatniej części wieczoru, obejrzenia wystawy „Magiczny pejzaż”, były dwa utwory muzyczne zagrane na pianinie przez Lecha Kozdroja, wiceprezesa Stowarzyszenia Amatorów Plastyków („Marzenie” Roberta Schumanna oraz „Wyśniłam sen” pieśń z musicalu Les Miserables).

Wystawę stanowi 30 prac plastycznych prezentowanych przez 17 artystów, którzy w różnych technikach malarskich pokazują miejsca i zjawiska, które urzekły ich i zainspirowały do procesów twórczych. Do 15 czerwca można ją oglądać w siedzibie filii DOK przy ul. Gminnej 37/39.