Literackie mikołajki w Samorządowym Żłobku nr 1

Powiększ obraz

Z okazji zbliżających się mikołajek Klub Przyjaciół Literatury z Miejskiego Centrum Kultury, filii DOK napisał dla najmłodszych bajkę o tematyce świątecznej pt. „Prezent dla świętego Mikołaja”. Głośne czytanie historii o sporze zwierzątek ubierających świąteczne drzewko odbyło się 4 grudnia w Samorządowym Żłobku nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim.

Dzieci swoim skupieniem i zaangażowaniem udowodniły, że uwielbiają głośne czytanie. Spotkanie z bajką było dla nich nie tylko rozrywką, ale także nauką. Morał odczytanego tekstu głosił, że przyjaźń i akceptacja jest najpiękniejszym prezentem, jaki każdy z nas może podarować, jak również otrzymać od innych. Uczestnicy zajęć literackich: Izabela Rudzka, Jakub i Edyta Izdebscy pod kierunkiem Anny Ziei wcielili się w bohaterów mikołajkowej opowieści. Do grupy dołączył Tomasz Fajfer, trzylatek ze żłobka, który odegrał rolę Liska Urwiska.

Dopełnieniem literackich mikołajek były gry edukacyjne i ruchowe inspirowane Bożym Narodzeniem. Dyrekcja oraz kadra żłobka podziękowała młodym literatom za spotkanie autorskim rękodziełem z papieroplastyki w kształcie anioła.