Kulturalny Piątek – „PRL Story”

Powiększ obraz

W ramach wakacyjnego cyklu „Kulturalne Piątki”, Miejskie Centrum Kultury zorganizowało w piątek 23 sierpnia happening zatytułowany „PRL Story”. Tym razem MCK zaprosiło do współorganizacji Stowarzyszenie Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych „Weteran” z Tomaszowa Maz. i „Rawskie klasyki” z Rawy Mazowieckiej.

W pasażu przed budynkiem MCK można było zobaczyć wiele zabytkowych motocykli i samochodów, wśród których były między innymi: Fiat 126p, Fiat 125p, Warszawa, Syrena oraz campingowe przyczepy produkowane w Niewiadowie. Organizatorzy przeprowadzili konkurs na najstarszy pojazd, który wygrał Sławomir Zientara ze Stowarzyszenia „Weteran:, który jest posiadaczem motocykla z 1934 roku. Kolejny konkurs miał na celu wyłonienie pojazdu, który wyda najgłośniejszy odgłos z rury wydechowej. Tutaj zwycięzcą został Jarosław Zientara.

Było też stoisko z innymi przedmiotami z czasów PRL-u, a wielu uczestników miało na sobie stroje z tego okresu. Katarzyna Wojtaszczyk, prowadząca spotkanie przeprowadziła także konkurs na najlepszy strój. Świetny pomysł, wspaniała organizacja, przyciągnęły w ten piątkowy wieczór tłumy uczestników na plac Kościuszki.