Podsumowanie konkursu „Choinka”

Powiększ obraz

7. edycja konkursu plastycznego „Choinka” już za nami. Tegoroczny konkurs został wzbogacony o akcent patriotyczny. Okazją do tego jest obchodzona w tym roku przez Polskę rocznica 100. lecia Odzyskania Niepodległości. Do udziału w konkursie plastycznym „Choinka Patriotyczna”zaproszone zostały dzieci wraz z rodzicami i opiekunami.

Temat konkursu oprócz aspektów plastycznych, miał na celu rozbudzić zainteresowanie tą szczególną dla Polski rocznicą, jej historią, oraz przybliżyć znaczenie symboli narodowych. Była to także dobra okazja do spędzenia wspólnie czasu na kreatywnych działaniach.

Konkurs był adresowany do dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 3-6 lat oraz 7-10 lat. Choinki wykonane zostały w formie przestrzennej do wysokości 40 cm, a każda z nich zawierała elementy patriotyczne. Na konkurs wpłynęło 56 prac.

We wtorkowy wieczór (11 grudnia) w Miejskim Centrum Kultury filii Tkacz podsumowano siódmą edycję imprezy. Wręczono nagrody i wyróżnienia, a każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. W trakcie imprezy prowadzące Hania Cierpicka-Trzonek i Katarzyna Wojtaszczyk, która była także koordynatorem i pomysłodawcą konkursu, zadbały o wyjątkowy klimat i nastrój spotkania. Nie zabrakło elementów patriotycznych rodzice wraz z dziećmi wykonali biało czerwony łańcuch na choinkę. Wyjątkowy nastrój wieczoru dopełniło wspólne śpiewanie kolęd.