„Historie dalekie i bliskie”

Powiększ obraz

W Miejskim Centrum Kultury, filii DOK odbyło się kolejne spotkanie w cyklu „Historie dalekie i bliskie”. Tym razem tematem przewodnim było, wpisujące się od ponad 90 lat w historię miasta, Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego.

W minionym roku tomaszowskie muzeum świętowało jubileusz 90-lecia. Z tej okazji powstała także wystawa, prezentująca 90 muzealiów, wybranych z 29 tysięcy obiektów muzeum. Obiekty te dokumentują zarówno historię miasta jak i regionu. Dyrektor muzeum Dorota Bill-Skorupa, która była gościem wieczoru, w bardzo interesujący, obrazowy i syntetyczny sposób, opowiedziała o historii tej instytucji, jej strukturze i działalności, o realizacji ciekawych projektów muzealnych i roli edukacyjnej tej jednostki.

W białobrzeskiej filii MCK-u została wyeksponowana przy tej okazji wystawa „90/90”, której otwarcie nastąpiło podczas piątkowego wieczoru i która eksponowana będzie w tym miejscu przez okres wakacji. Zgromadzona publiczność, wśród której znaleźli się liczni członkowie Klubu Seniora DOK, zachęcona została do odwiedzania tego ważnego na kulturalniej mapie Tomaszowa miejsca, zmieniła także swoje wyobrażenie o tej placówce, kojarzonej czasami przez niektórych z nudnym zwiedzaniem w „kapciach”.