Happening podsumowujący projekt „Kto brzydko pisze, brzydko myśli”

Powiększ obraz

Projekt adresowany jest do wszystkich grup wiekowych naszego miasta. Głównym zadaniem projektu było przybliżenie czystości języka polskiego.

„Spotkaliśmy się z opiniami, że trochę prowokujący jest tytuł tego projektu, ale taki był zamiar. Głównym celem naszego było to, aby zwrócić uwagę na czystość języka polskiego. Coraz częściej posługujemy się skrótowcami, nie językiem literackim. Na co dzień używamy emoticonów, a my chcemy, aby w tym codziennym języku powrócił ten ładny, czysty język polski.” – powiedziała o projekcie Anna Zwardoń, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

zdjęcie i relacja video: portal nasztomaszow.pl