Gary Guthman & Mateusz Kaczuba Trio

Gary Guthman & Mateusz Kaszuba Trio – muzyczne spotkanie pokoleń

Już dziś przybliżamy sylwetki kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas 10. Love Polish Jazz Festival.
Gary Guthman to światowej klasy trębacz, kompozytor, aranżer i dyrygent, którego imponująca kariera obejmuje współpracę z największymi nazwiskami światowej muzyki. Występował u boku m.in. Tony’ego Bennetta, Arethy Franklin, Dionne Warwick, Bee Gees, Paula Anki. Był również kierownikiem muzycznym zespołu Michaela Bublé. Jako solista koncertował z czołowymi orkiestrami symfonicznymi Ameryki Północnej, a jego kompozycje i aranżacje wykonywane były przez najbardziej renomowane zespoły. Od lat związany z Polską, tworzy tu kolejne dzieła, a w 2025 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za wkład w rozwój polskiej kultury.
Wydał albumy „Solar Eclipse” (2011) i „Woman in Black” (2016), a także skomponował musical „List z Warszawy” (2019). W kolejnych latach powstały m.in. trzy koncerty instrumentalne (na harfę, trąbkę i flet), Fantazja Łódzka (2023) oraz musical „VESPER” (2025). W 2023 ukazały się jego wspomnienia „Grając na własną nutę” nakładem wydawnictwa „Znak”.
Mateusz Kaszuba Trio to jedno z najciekawszych zjawisk młodej polskiej sceny jazzowej. Formacja w składzie: Mateusz Kaszuba (fortepian), Michał Rutkowski (kontrabas) i Artur Małecki (perkusja) w ostatnich dwóch latach zdobyła trzy najważniejsze nagrody konkursowe, potwierdzając swoją wyjątkową pozycję wśród młodych artystów. Ich muzyka opiera się na dialogu, uważności i swobodnej improwizacji, która prowadzi słuchacza przez pełną emocji i napięcia muzyczną opowieść.
10. Love Polish Jazz Festival | 18–20 września 2026
Gary Guthman & Mateusz Kaczuba Trio wystąpi 19 września 2026
Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim
Bilety – sekretariat MCK w Tomaszowie Mazowieckim, plac Kościuszki 18 oraz online.
Gary Guthman & Mateusz Kaczuba Trio

Powiązane