Festyn Rodzinny „Z Miłości dla Zdrowia” (aktualizacja)

Powiększ obraz

4,5 tys. złotych Centrum Kardiologii Scanmed oraz Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej przekażą Tomaszowskiemu Stowarzyszeniu Amazonek na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. To efekt charytatywnego „Biegu z sercem”, który był głównym wydarzeniem Festynu Rodzinnego „Z miłości dla zdrowia”, zorganizowanego w minioną sobotę 11 lutego na placu Kościuszki.

Zgodnie z przyjętym założeniem, imprezy kulturalne i sportowe są łączone z akacjami charytatywnymi, darczyńcy zdecydowali się wspomóc Stowarzyszenie, przekazując określoną kwotę za każdego uczestnika biegu. Bieg poprzedzony został rozgrzewką, którą poprowadzili wykwalifikowani instruktorzy z Fly Studio oraz z Fanti Fitness.

Dla wszystkich chętnych na pl. Kościuszki czekała gorąca herbata oraz zalewajka z kuchni polowej. Młodsi uczestnicy Festynu mogli skorzystać z zabaw na lodowisku prowadzonych przez nauczycieli SP nr 1 (za dochód uzyskany ze sprzedanych biletów zostaną zakupione pomoce rehabilitacyjne dla Tomaszowskiego Stowarzyszenia Amazonek) oraz warsztatów tanecznych i plastycznych  prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów.

Atmosferę umilały występy artystyczne w wykonaniu artystów z Miejskiego Centrum Kultury oraz wydarzenia towarzyszące, takie jak:

– pomiary ciśnienia tętniczego, pomiary poziomu cukru we krwi – stoisko NU – MED,

– wykonanie badania EKG, pomiary cukru, ciśnienia tętniczego, zasady pierwszej pomocy – masaż serca w nagłym zatrzymaniu krążenia –  stoisko Scanmed,

– informacje dotyczące bezpłatnego leczenia, leczenia sanatoryjnego, wstecznego ubezpieczenia – Stoisko ŁOW NFZ  (Upominek dla każdego odwiedzającego stoisko),

– możliwość obejrzenia karetki z Tomaszowskiego Centrum Zdrowia,

– pokaz reanimacji,

– instrukcja samobadania piersi – Tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek

– porady Kosmetyczne – Centrum Nauki i Biznesu ŻAK

Galeria zdjęć z Festynu (foto: Dariusz Kwapisiewicz)