Dwa dni pełne atrakcji

Stoisko z wyrobami ceramicznymi. W tle trzy kobiety. Jedna w stroju mikołąja. Stoiska ze świątecznymi ozdobami i artykułami, szopka bożonarodzeniowa, występy artystyczne podopiecznych MCK to część atrakcji, jakie czekały na tych, którzy 16 i 17 grudnia odwiedzili Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie odbyło się w centrum miasta na pl. T. Kościuszki. Mimo niesprzyjającej pogody cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Na naszym stoisku można było zakupić piękną ceramikę, która powstała w pracowniach Bożeny Gajdy i Marcina Stańca. Swoje prace malarskie wystawili też uczestnicy zajęć w pracowni rysunku i malarstwa w MCK Tkacz kierowanej przez Mirosława Bernackiego, którzy tworzą Nieformalną Grupę Artystyczną „Bohema”.

Na jarmarku dostępne też były swetry ze świątecznymi motywami, szklane bombki, stroiki, skrzaty i inne wyroby rękodzielników. Kolejki ustawiały się po sery prosto z gór, miody, świeżo paloną kawę czy pierogi przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Swolszewic Małych. Dla najmłodszych atrakcją była przejażdżka karuzelą.

Przez dwa dni na scenie prezentowali się uczestnicy naszych zajęć wokalnych przygotowani przez Annę Gnatek, Katarzynę Goljat i Beatę Niedzielską. Usłyszeliśmy kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.

Podczas jarmarku – zgodnie z hasłem wszystkich grudniowych wydarzeń „I ty możesz zostać św. Mikołajem” – można było wesprzeć dwie zbiórki charytatywne. Pierwszą dla podopiecznych Fundacji Gajusz prowadził producent czapek La Vitta Per Te, a drugą – dla zwierzaków ze schroniska – Stowarzyszenie na rzecz Zwierząt Skrzywdzonych „Amicus Canis”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *