Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Powiększ obraz

W niedzielę 12 maja na placu Kościuszki odbył się Piknik Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W miasteczku beneficjentów prezentowały się podmioty, które pozyskały dofinansowanie. Wśród nich znalazły się Groty Nagórzyckie – filia Miejskiego Centrum Kultury. O Grotach na scenie opowiedział pracownik merytoryczny MCK Wiesław Benderz, wieloletni przewodnik Podziemnej Trasy Turystycznej. Na scenie wystąpił z kierownikiem filii Skansen Rzeki Pilicy Zbigniewem Cichawą, który opowiedział o skansenie i Niebieskich Źródłach.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dla dzieci z tworzenia dekoracji z masy piaskowej, które prowadziła Katarzyna Wojtaszczyk.

W przerwach między wystąpieniami beneficjentów zaprezentowali się wokaliści Miejskiego Centrum Kultury przygotowani przez Beatę Niedzielską. Kilka utworów wykonał również Chór Miejski Artis Gaudium oraz soliści przygotowani przez Katarzynę Goljat.

Choć pogoda nie dopisała tomaszowianie tłumnie przybyli na piknik. Wieczór uświetniły koncerty zespołów Samokhin Band i IRA.