Brawo Kamil!

Na pierwszym planie mężczyzna grający na trąbce. W tle świąteczna dekoracja - ozdobione choinki i światełkaNowy rok zaczynamy świetną wiadomością. Nasz instruktor Kamil Wrona otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego za 2020 rok w kategorii animator kultury. Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał ją laureatom tej edycji za „wieloletnią pracę na najwyższym poziomie oraz za to, że mimo trudności związanych z pandemią potrafili zachęcać do kultury i promować nasz region”.

Kamil na co dzień prowadzi w Miejskim Centrum Kultury naukę gry na instrumentach dętych i klawiszowych. Poza tym jest też współtwórcą i dyrygentem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckiego oraz big-bandu TM Brass, a także twórcą autorskich programów i audycji muzycznych. W ubiegłym roku skomponował hejnał Tomaszowa Mazowieckiego.

Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury. Samorząd województwa łódzkiego przeznaczył na ten cel 80 tys. zł. Wysokość nagród wynosi od 4 tys. do 10 tys. zł.

Na pierwszym planie mężczyzna grający na trąbce. W tle świąteczna dekoracja - ozdobione choinki i światełka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *