Artystyczny Dzień Kobiet w MCK Za Pilicą

„Jej portret” to tytuł kolejnego „Wieczoru ze sztuką”, który odbył się 9 marca w MCK Za Pilicą w Tomaszowie Mazowieckim. Spotkanie zorganizowano z okazji Dnia Kobiet, a atrakcji nie brakowało.

W pierwszej części wieczoru goście, którzy wypełnili salę widowiskową do ostatniego wolnego miejsca, wysłuchali piosenek o kobietach, ich marzeniach i sile w wykonaniu wokalistek z MCK (Leny Mierzwy, Mai Chyb, Julii Pawłowskiej, Amelii Majchrowskiej, Hanny Cierpickiej-Trzonek, Weroniki Młynarczyk, Zuzanny Świnogi, Natalii Sej i Izabeli Rudzkiej) przygotowanych przez trenerkę wokalną Annę Gnatek.

Gościnnie zaprezentowali się również: Elżbieta Jakóbczyk i Elżbieta Ołubek z Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które zachwyciły publiczność recytacją, Lech Kozdrój, który zagrał na pianinie utwory „Jej portret” (znany z wykonania Bogusława Meca) i „Prześliczna wiolonczelistka” z repertuaru „Skaldów”, a także uczniowie tomaszowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej: Wiktoria Chwalińska (skrzypce), Julian Dobrzyński (piano), Michał Urbański (gitara) i Krzysztof Wiśkowski (gitara).

W drugiej części wydarzenia otwarta została również wystawa „Kobiety i kwiaty”, na której swoje prace wykonane w technikach: olej, akryl, pastele suche oraz akwarela pokazali artyści ze Stowarzyszenia Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim. Kto nie mógł uczestniczyć w wernisażu, obejrzeć będzie ją mógł do 9 kwietnia w godzinach otwarcia MCK Za Pilicą.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *