Artystyczna laurka dla Babci i Dziadka

Powiększ obraz

23 stycznia w Miejskim Centrum Kultury filii DOK odbyła się „Artystyczna laurka dla babci i dziadka”. Spotkanie poprowadziła Ewa Biazik, kierownik ośrodka. Uroczystość rozpoczął występ dzieci z Klubiku Malucha oraz uczestniczki zajęć Mały Naukowiec, Amelki Gradowskiej. Następnie najmłodsza wokalistka MCK-u Martyna Baran, wykonała piosenkę pt. Śpiewa babcia, śpiewa dziadek”.

Spektakl pt. „Opowieść o rzeczach ważnych i mniej ważnych” zaprezentował zespół „Horrorek”, w którego skład wchodzą dwie małe aktorki Wiktoria Kacperek i Maja Podgórska. Opiekunką zespołu jest Iwona Jabłońska, która również wyreżyserowała to przedstawienie.

Po małej dawce teatru na scenie pojawili się kolejni wokaliści. Lila Stańdo zaprezentowała utwór „Nasi kochani babcia i dziadek”, Patrycja Kata „O mnie się nie martw” i na koniec Natalia Marmur zaśpiewała piosenkę „Babcia”. Grupa teatralna Misz-Masz wystąpiła ze spektaklem pt. „Jeż”. Z dedykacją dla dziadków, Dominik Kacperek wykonał utwór Gary Moore „The Loner”. Artysta uczy się gry na gitarze u Marcina Wójciaka w naszej filii. Patrycja i Izabela Kata odczytały piękne wiersze i życzenia dla babć i dziadków. Pierwszą część Artystycznej laurki zakończyły występy wokalistek MCK, Izabeli Rudzkiej, Mai Kunieckiej i Kamili Jeżak. Wszyscy artyści wokalni szkolą swoje umiejętności u Beaty Niedzielskiej, instruktora MCK.

Kolejną część wieczoru poprowadziła Paulina Rek, która zaprosiła do międzypokoleniowych zabaw przybyłych gości. Tym aktywnym akcentem zakończyliśmy pełen radości i wzruszeń wieczór poświęcony babciom i dziadkom.