Ferie zimowe z Miejskim Centrum Kultury

Powiększ obraz

Zakończyły się ferie zimowe w województwie łódzkim. Podczas dwutygodniowej przerwy zimowej Miejskie Centrum Kultury zaproponowało wypoczynek dzieciom w trzech swoich filiach: DOK (ul. Gminna 37/39), MOK (ul. Browarna 7) oraz TKACZ (ul. Niebrowska 50).

Tegoroczna akcja zimowa filii DOK przebiegła pod nazwą „Ferie w pięciu smakach” i odbyła się w pierwszym tygodniu ferii. W ramach zajęć przeprowadzono warsztaty kulinarne z Katarzyną Popielawską z „Pracowni Zdrowego Żywienia”. Uczestnicy stworzyli własnoręcznie czekoladę i podpłomyki, uczyli się zasad savoir-vivre’u i przygotowali deser.

Oprócz tego odwiedzili Muzeum Zabawek w Kielcach i Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim, wzięli udział w licznych warsztatach teatralnych i sensorycznych. Ostatni dzień akcji zimowej uświetnił występ Pana Buźki, który już w najbliższy piątek, 1 marca wystąpi podczas Złotego Balu Karnawałowego w filii Tkacz (szczegóły https://www.facebook.com/events/2282965018624599/)

15 lutego zakończyła się również akcja zimowa w filii MOK pod nazwą „Bajeczne Ferie”. Dzieci wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez Ceramikę Paradyż i zwiedziły Manufakturę Czekolady, miały również możliwość spożytkowania energii w Parku Trampolin. Oprócz kreatywnych zajęć dzieci wybrały się na basen i kręgielnie oraz do kina.

W miniony piątek zakończyła się akcja zimowa w filii Tkacz. W tym roku przebiegła pod nazwą „Zimowe eksperymentarium”, a uczestnicy wzięli udział w warsztatach ceramicznych i plastycznych oraz balu karnawałowym. Oprócz tego odwiedzili Muzeum w Piotrkowie i Muzeum Marcepanów, a w Fabryce Bombek nauczyli się ręcznego zdobienia szklanych bombek. Wielką atrakcją okazała się wizyta w Muzeum Kinematografii, w którym dzieci poznały historię polskiego kina oraz miały okazję zrobienia pamiątkowych zdjęć przy elementach scenografii z kultowych filmów.

Ten pełen atrakcji czas z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieciom a miłe wspomnienia będą towarzyszyć uczestnikom przez kolejny semestr. A dla spragnionych wrażeń serdecznie zapraszamy na Złoty Bal Karnawałowy z Panem Buźką już w piątek 1 marca o godz 17 w filii Tkacz, Bilety w cenie 25 zł do nabycia w sekretariacie filii, przy ul. Niebrowskiej 50.