Akcja wakacyjna w filii Tkacz

Powiększ obraz

Od 25 czerwca do 6 lipca w Miejskim Centrum Kultury filii Tkacz miała miejsce akcja wakacyjna pt. „Kto ty jesteś…?”. Dzieci skorzystały z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Uczestnicy zwiedzili Kopalnię Krzemionek w Ostrowcu Świętokrzyskim, podziemia w Opatowie, Kolegiatę Opatowską, Zamek w Chęcinach oraz Jaskinię Raj.

Dodatkową atrakcją była wycieczka do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego zrealizowana w ramach projektu „Kolorowa Lokomotywa” dzięki współpracy z Łódzkim Domem Kultury – realizatorem projektu.

Dzieci wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami Policji, którzy omówili zagrożenia jakie czyhają na dzieci podczas wakacji. Poruszone zostały również niezwykle istotne w tym czasie zagadnienia bezpieczeństwa nad wodą. Natomiast przedstawiciele Straży Pożarnej zaprosili uczestników do swojej bazy, gdzie dzieci poznały zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zapoznały się z odpowiedzialną pracą strażaków.

Poza atrakcjami wyjazdowymi nie zabrakło także ciekawych propozycji warsztatowo – edukacyjno – sportowych realizowanych na terenie filii Tkacz, takich jak:
– Warsztaty muzyczne – warsztaty wokalne, w tym nauka piosenki przewodniej akcji wakacyjnej, nauka gry na intrumentach perkusyjnych, warsztaty taneczne, karaoke
– Warsztaty plastyczno-ceramiczne,
– Warsztaty językowe ze szkołą Global,
– Warsztaty sportowe – zawody, kręgielnia, basen „Złota Rybka”,
– Warsztaty edukacyjne zrealizowane w ramach „Kolorowej Lokomotywy”.

Na zakończenie Akcji Wakacyjnej odbyło się ognisko z kiełbaskami w Skansenie Rzeki Pilicy. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i już dziś zapraszamy za rok.

Więcej zdjęć z akcji wakacyjnej zorganizowanej przez Miejskie Centrum Kultury, filię Tkacz można obejrzeć pod adresem.