A tak było u nas podczas ferii zimowych…

Dzieci znajdują się na dużej sali. Na środku stoi papierowy statek. Dzieci są ustawione po jego dwóch stronach. Rzucają w puszki do celu, które umieszczone są na statku.Tegoroczny turnus ferii zimowych w Miejskim Centrum Kultury Tkacz odbył się pod hasłem „Między nami piratami”. Na dzieci czekało mnóstwo tematycznych aktywności, ciekawi goście oraz inne niespodzianki.

Pierwszy dzień był dniem organizacyjno-integracyjnym. Rozpoczął się od spotkania z ratownikami tomaszowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy przedstawili naszym uczestnikom zasady bezpiecznego spędzania zimowiska. Były też warsztaty i lekcja capoeiry. Kolejnego dnia dzieci miały okazję do eksperymentowania, kreatywnego działania oraz wyćwiczenia sprawności na kręgielni w rywalizacjach grupowych. W środę odbyła się wycieczka do teatru na spektakl pt. „Księga dżungli”, a po inscenizacji teatralnej wszyscy wybrali się na warsztaty z pracownikami Teatru Pinokio. 

W czwartek na piracką grupę czekały kolejne warsztaty oraz spotkanie z leśnikiem, Markiem Leszczyńskim, który zapoznał dzieci z ekosystemem lasów Nadleśnictwa Spała, w którym sam pracował przez wiele lat. Tego dnia na dzieci czekała również niespodzianka – odwiedził je Zbój Madej, który opowiedział legendę krążącą po tomaszowskich grotach nagórzyckich. Na koniec dnia odbyła się piracka bitwa.

Ostatniego dnia uczestnicy wybrali się do kina Helios, a po powrocie czekał na nich piracki bal oraz kolejne niespodzianki. Dzieci na pożegnanie dostały drobne upominki oraz pamiątkowe zdjęcia z sesji przy pirackim statku. Co niektórzy nie mogli się rozstać z naszymi instruktorami. Mamy nadzieję, że był to dla wszystkich dobrze spędzony czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *