Eliminacje powiatowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Powiększ obraz

W Miejskim Centrum Kultury, filii MOK, 10 marca 2017 r. odbyły się eliminacje powiatowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Miejski Ośrodek Kultury jest organizatorem tego wydarzenia od blisko 40 lat.

Jury w składzie: Karina Góra – reżyserka, twórczyni autorskiego Teatru „Trzcina”, absolwentka wydziału reżyserii teatrów dzieci i młodzieży Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, Adam Mortas – aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, Milena Lisiecka-Sieczkowska – aktorka i lektorka, absolwentka Akademii Teatralne im. Aleksandra Zelwerowicza, od 2005 roku na stałe związana z Teatrem Jaracza w Łodzi, wysłuchało 17 prezentacji w turnieju recytacji, 1 w turnieju wywiedzione ze słowa oraz 1 w poezji śpiewanej i postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

w kategorii dorosłych:

I nagroda – Barbara Skawińska – MCK, filia Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz.

w kategorii młodzież:

I nagroda – Adam Szymczyk – II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

II nagroda – Damian Anterszlak – II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

III nagroda – Olga Sobańska – MCK, filia Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz.

Wyróżnienia:

Weronika Tokarska – MCK, filia Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz.

Martyna Kot – MCK, filia Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz.

Aleksandra Wojtaszek – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Maz.

Sebastian Lenartowicz – Zespół Szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Maz.

wyróżnienie za wiersz „Inge Bartsch”: Wioletta Madej – I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

w kategorii poezja śpiewana:

I nagroda – Piotr Goljat

Do reprezentowania powiatu na poziomie konfrontacji rejonowych, które odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb. 1 kwietnia 2017 r. zakwalifikowali się: Adam Szymczyk, Damian Anterszlak, Olga Sobańska, Weronika Tokarska, Martyna Kot, Aleksandra Wojtaszek, Barbara Skawińska, Piotr Goljat.

Fundatorem nagród dla laureatów konkursu było Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Wydział Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta, który przekazał dla wszystkich uczestników publikację pt.: „1050-lecie Chrztu Polski w wymiarze ogólnopolskim i regionalnym” pod redakcją Andrzeja Wróbla i Aleksego Piasty. Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali także bezpłatne zaproszenia na koncert „Muzyczne Twarze Jacka Kawalca”, który był wyjątkową formą podsumowania konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej drodze artystycznej.