XI Spartakiada Przedszkolaków zza Pilicy

Powiększ obraz

W Białobrzegach już po raz XI odbyła się rywalizacja sportowa organizowana przez Miejskie Centrum Kultury, filię DOK. 9 czerwca w zabawach ruchowych na placu przy ośrodku, rywalizowały grupy przedszkolaków i uczniów klas zerowych z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 – Ludwików (Przedszkole nr 9) i Zespołu Szkół nr 8 – Białobrzegi (Przedszkole nr 10 i Szkoła Podstawowa nr 6).

Zgodnie z mottem „Spartakiady przedszkolaków zza Pilicy”, które głosi: ,,Nie sukces i sława, lecz dobra zabawa”, wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami, a na pamiątkę wręczono im dyplomy i słodkości. Inicjator spotkania Tadeusz Lubicki przypomniał, że pierwsza edycja Spartakiady odbyła się 21 lat temu i mogli w niej uczestniczyć rodzice obecnych zawodników.

W części artystycznej, dzieci obejrzały spektakl pt. ,,Śpiąca Królewna” w wykonaniu zespołu Mini Horrorek, w reżyserii Iwony Jabłońskiej. Uczestnicy Spartakiady okazali się również wspaniałymi czytelnikami. Dzieci znały odpowiedzi na wszystkie bajkowe zagadki przygotowane przez Klub Przyjaciół Literatury prowadzony przez Annę Zieję. Całość wydarzenia wspierali pozostali pracownicy filii MCK i nauczycielki towarzyszące uczniom.

Wszystkie dzieci wspaniale reprezentowały swoje szkoły i przedszkola, wyraziły też chęć uczestnictwa w kolejnej „Tomaszowskiej Spartakiadzie Przedszkolaków zza Pilicy”. Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!