Wakacyjne warsztaty w filii DOK

Powiększ obraz

W Miejskim Centrum Kultury filii DOK zakończył się cykl dwudniowych, cotygodniowych warsztatów wakacyjnych. Każdego dnia na uczestników czekało wiele atrakcji przygotowanych przez instruktorów oraz słodki poczęstunek.

Jako pierwsze odbyły się „Międzypokoleniowe warsztaty plastyczne” prowadzone przez Aleksandrę Dębiec. Na wtorkowym spotkaniu uczestnicy dowiedzieli się na czym polega technika ołówkowa i jak prawidłowo odtworzyć martwą naturę. Następnego dnia poznali specyfikę powstawania barw i farb i przelali tę wiedzę akwarelami na papier.

W kolejnym tygodniu instruktor Tadeusz Lubicki przez dwa dni prowadził „Zabawy ruchowe w terenie”. Jego warsztaty cieszyły się dużą frekwencją, a sprzyjająca pogoda pozwoliła na rekreację i ćwiczenia na zewnątrz ośrodka.

„Muzyka i śpiew” to spotkania warsztatowe z muzyką, które odbyły się w drugim tygodniu lipca. Uczestnicy otrzymali małą porcję wiedzy teoretycznej i dużą porcję piosenki połączonej z ruchem pod czujnym okiem instruktora Beaty Niedzielskiej.

Przedostanie już wakacyjne warsztaty „Zabawa w teatr” to warsztaty teatralno-plastyczne. Te dynamiczne i pełne radości zajęcia poprowadziła Iwona Jabłońska, która skupiła się na teatrze lalkowym. Uczestnicy warsztatów rozwijali swoje umiejętności aktorskie i reżyserskie własnoręcznie wykonanymi kukiełkami.

„Balonowo-bańkowe zabawy animacyjne” poprowadziła Paulina Rek. Pierwszego dnia warsztatów uczestnicy mogli samodzielnie stworzyć balonowego pieska, wziąć udział w balonowych wyścigach i zabawach, a także stworzyć groźnego-balonowego dinozaura. Ostatni dzień to bańki w każdej możliwej postaci. Każdy z uczestników mógł zobaczyć jak wygląda świat
ze środka bańki oraz puszczać ogromne bańki mydlane, a także stworzyć pracę plastyczną przy użyciu samodzielnie stworzonych, kolorowych baniek.

Cieszymy się, że tak wiele dzieciaków postanowiło spędzić kreatywnie swój czas i odwiedziło naszą filię podczas pierwszej połowy wakacji.

Lipiec minął bardzo aktywnie, a dalsza część wakacji będzie równie intensywna. W terminie 20-31 sierpnia w filii DOK odbywać się będzie akcja wakacyjna. Przygotowania cały czas trwają, więc atrakcje w tym roku będą naprawdę wyjątkowe.