V Powiatowy Konkurs Plastyczny „Dolina Pilicy” w PTT „Groty Nagórzyckie”

Powiększ obraz

26 marca br. odbyło się podsumowanie piątej, a zarazem ostatniej edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego dla świetlic Szkół Podstawowych „Dolina Pilicy”. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były nauczycielki świetlicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim Grażyna Galińska i Ewa Redko. Wręczenie nagród dla laureatów połączone z otwarciem wystawy odbyło się, jak co roku w gościnnych progach „Galerii pod Grotami”.

Tematami tegorocznego konkursu były:
– dla klas 1-3 „Kultura ludowa w Dolinie Pilicy” (Sobótka lub stroje ludowe)
– dla klas 4-6 „Obiekty sportowe i sporty w Dolinie Pilicy” (COS Spała, Arena Lodowa w Tomaszowie Maz., stadion RKS Lechia (spływy kajakowe, łyżwiarstwo, piłka nożna).

Na konkurs wpłynęło 89 prac młodych artystów z czternastu szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego. Poziom był bardzo wysoki i dlatego komisja konkursowa w składzie: Romana Kozieł, Małgorzata Mąkoszewska i Agnieszka Zięba nagrodziła 21 prac przyznając:

– w kategorii klas 1-3: 3 miejsca pierwsze, 3 miejsca drugie i 3 miejsca trzecie oraz 2 wyróżnienia
– w kategorii klas 4-6: 3 miejsca pierwsze, 3 miejsca drugie i 2 miejsca trzecie oraz 2 wyróżnienia

Ponadto organizatorki konkursu zakwalifikowały na wystawę pokonkursową 16 prac.

W części oficjalnej dzieci ich opiekunów powitała serdecznie pani wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 pani Ewa Goździk-Szczepańska, która wspomniała krótką historię konkursu. W uroczystościach wzięła również udział przedstawicielka Miejskiego Centrum Kultury pani Hanna Cierpicka. Po wręczeniu nagród dzieci wzięły udział w projekcji filmu „Piaskiem malowane”, słodkim poczęstunku oraz zwiedzaniu podziemnej trasy turystycznej.

Wystawę prac młodych artystów będzie można oglądać do końca kwietnia.