Tomaszowskie Forum Trzeźwości

Powiększ obraz

W ramach XXX Tomaszowskiego Forum Trzeźwości odbyło się spotkanie z aktorem filmowym, teatralnym i serialowym Lechem Dyblikiem. Artysta, który zagrał w ponad 100 filmach (m.in.: Wołyń, Pod Mocnym Aniołem, Pokłosie, Drogówka) i serialach (Świat według Kiepskich jako Kazimierz Badura oraz Roman Kłosek z Pierwszej miłości), wystąpił w Miejskim Centrum Kultury z recitalem „Radość w Trzeźwości”. Imprezę poprowadził Janusz Dziubałtowski.

Spotkanie rozpoczął koncert grupy poetycko – muzycznej „Na Trzeźwo” działającej przy Stowarzyszeniu Abstynenckim „Azyl”. Następnie publiczność, która w środowy wieczór 10 maja wypełniła po brzegi salę filii „Tkacz”, mogła wysłuchać rosyjskich ballad w wykonaniu Lecha Dyblika. Twórca pomiędzy kolejnymi utworami z niezwykłą szczerością opowiadał o swoim życiu.

Artysta wzruszał przybyłych gości poruszającymi historiami o  dzieciństwie w rodzinie patologicznej, jak sam ją określił,  niszczącym uzależnieniu, a także trudnej drodze wychodzenia z nałogu i odnalezieniu Boga. Wykonawca nie tylko wzruszył, ale również rozbawił publiczność do łez  niezwykłym poczuciem humoru.

Kolejne wydarzenie organizowane w ramach forum trzeźwości i prezentowane w Miejskim Centrum Kultury, to spektakl profilaktyczny w wykonaniu Młodzieżowego Teatru ds. Ciężkich pt. „Droga do nikąd” w reżyserii Janusza Dziubałtowskiego. Spektakl już kilkakrotnie pokazywany był w „Tkaczu” i za każdym razem przy szczelnie wypełnionej widowni. Nie inaczej było i tym razem. Przedstawieniu towarzyszyła wystawa prac p. Wiesława Fiszbacha.