„Przystanek rozmaitości” – akcja wakacyjna w filii MOK

Powiększ obraz

Od 9 lipca do 20 lipca br. w Miejskim Centrum Kultury filii MOK trwała akcja wakacyjna dla dzieci i młodzieży pod wspólnym tytułem „Przystanek rozmaitości”. W tegorocznej ofercie wakacyjnej znalazło się wiele różnorodnych form.

Uczestnicy mieli możliwość korzystania z różnego rodzaju zajęć artystycznych, rekreacyjnych, edukacyjnych, a także wyjazdów autokarowych i warsztatów zorganizowanych m.in. w ramach projektu „Kolorowa lokomotywa” realizowanego we współpracy z Łódzkim Domem Kultury.

Podczas akcji wakacyjnej dzieci skorzystały z basenu, kręgielni, parku linowego. Odbyły się warsztaty plastyczne, ceramiczne, muzyczne. Nie zabrakło gier i zabaw plenerowych, pokazów sztuki walki capoeira. Odwiedzili nas również przedstawiciele Policji, którzy omówili zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci podczas wakacji. Ciekawe zajęcia warsztatowe zaproponowało dzieciom Stowarzyszenie Miłośników Kultury Japońskiej KANPAI.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki autokarowe: dzieci zwiedziły Afrykańską Wioskę w Sobanicach, Ogród Botaniczny w Łodzi, Grodzisko Słowiańskie w Rzeczycy, czy Bolimowski Park Krajobrazowy.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne przygody z filią MOK.

Więcej zdjęć z akcji wakacyjnej zorganizowanej przez Miejskie Centrum Kultury, filię MOK można obejrzeć pod adresem.