Otwarcie Areny Lodowej

Powiększ obraz

Mamy w Tomaszowie Mazowieckim poziom mistrzowski wśród zawodników, a teraz dodatkowo mamy obiekt, który śmiało może konkurować z najlepszymi tego typu obiektami – mówił prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, podczas uroczystości otwarcia Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Jak dodał ma satysfakcję, że także w łyżwiarstwie, „zaistniała dobra zmiana”.

Jak dodał, jest to „wielka satysfakcja i wielka radość”. – To jest nowoczesna Polska, to jest Polska ambitna, Polska rozwijająca się w sposób zrównoważony, czyli taki, że właśnie takie miasta jak Tomaszów Mazowiecki otrzymują tego typu obiekty. Po to, żeby się nimi opiekować, ale także po to, żeby się nimi szczycić, by przyciągać także gości z zagranicy, na treningi, na wielkie wydarzenia sportowe – zaznaczył prezydent.

Jak mówił, spełniło się marzenie łyżwiarzy, kibiców, wielu osób w Polsce. Wyraził przekonanie, że na nowo otwartym obiekcie będą w przyszłości rozgrywane Grand Prix, mistrzostwa Polski, Europy, świata. – Nasze łyżwiarstwo szybkie, figurowe, hokej na lodzie – jak mówił Andrzej Duda – znajdą w Tomaszowie Mazowieckim centrum, w którym będą mogły się rozwijać.

Prezydent pogratulował młodej łyżwiarce szybkiej z Tomaszowa Mazowieckiego Karolinie Bosiek, która wywalczyła kwalifikacje na 3000 metrów na olimpiadę w Korei.

Zadowolenia nie krył obecny na otwarciu hali szef resortu sportu Witold Bańka. Minister przypomniał, że świat sportu czekał na otwarcie takiego obiektu wiele lat. Jak mówił, inwestycje w sport, w infrastrukturę sportową są niezwykle ważne z punktu widzenia rozwoju polskiego sportu. „Cztery lata rządów PiS to ok. 2 mld zł, które już przeznaczamy i chcemy przeznaczyć na obiekty sportowe” – powiedział.

To pierwszy w Polsce i długo oczekiwany przez zawodników oraz trenerów obiekt, w którym pod dachem mogą trenować i rywalizować łyżwiarze szybcy. To także jedna z najnowocześniejszych i największych w kraju aren sportowych.

– Niemożliwe stało się możliwe. Tomaszów Mazowiecki dał radę – powiedział podczas otwarcia prezydent Marcin Witko. – Jesteśmy dumni jako Polacy i jako tomaszowianie, a Europa i świat mogą nam pozazdrościć. Mamy nowoczesny, wielofunkcyjny i bezpieczny obiekt sportowy. Od dziś Tomaszów Mazowiecki może nosić miano stolicy polskiego łyżwiarstwa – dodał.

Arenę Lodową poświęcił ks. Edwarda Plena, krajowy duszpasterz sportowców.

Otwarcie Areny Lodowej uświetniły koncerty. Najpierw na scenie wystąpiła Iwona Kmiecik z chórem z Miejskiego Centrum Kultury. Po godz. 17 rozpoczął się koncert formacji Sound’N’Grace, a na koniec usłyszeliśmy największe przeboje zespołu GENESIS, które wykonał Ray Wilson.

tekst: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, zdjęcia: Dariusz Kwapisiewicz