Miejski Dzień Dziecka na pl. Kościuszki

Powiększ obraz

1 czerwca na placu Kościuszki odbył się Miejski Dzień Dziecka. Imprezę poprowadziła Anna Myszewska z Miejskiego Centrum Kultury, filii „Tkacz”. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Plac zabaw moich marzeń” zorganizowany przez Tomaszowskie TBS. Nagrody wręczył Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Podczas obchodów Miejskiego Dnia Dziecka odbył się Finał V Tomaszowskiego Festiwalu ekologicznego „Rejs na czystą wyspę” z pokazami mody ekologicznej, prezentacjami wokalistów i wręczeniem nagród.

Piotr Bielak, akrobata rowerowy, przyjechał z miasteczkiem rowerowym oraz zaprezentował pokaz akrobatyki rowerowej z udziałem publiczności. Scena „Kalejdoskop” Krakowski Teatr uliczny zaprezentował program „Kolorowy cyrk”, w trakcie którego dzieci i dorośli mogli wziąć udział w konkursach skakania przez skakankę, podziwiać pokaz ogromnych baniek mydlanych, a nawet wziąć udział w warsztatach szczudlarskich. Na finał imprezy wystąpił teatr Krakowskiego Biura Promocji Kultury z interaktywnym widowiskiem teatralnym „O czym marzą drzewa”, podczas którego dzieci wystąpiły na scenie z aktorami ucząc się o ekologii i sposobach ochrony środowiska w życiu codziennym.

W trakcie imprezy uczestników rozruszała Szkoła Tańca i Ruchu Zola®Zumba. Animatorzy Miejskiego Centrum Kultury prowadzili liczne warsztaty i zabawy animacyjne, m.in. malowanie twarzy, skręcanie baloników czy robienie gniotków. Każdy uczestnik miał możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Więcej zdjęć z obchodów Miejskiego Dnia Dziecka pod adresem.