MCK-owskie ferie zimowe

Powiększ obraz

Zajęciami integracyjnymi rozpoczęły się „Rozbiegane ferie” w filii MOK. Dzieci skorzystały z zajęć na kręgielni, a następnie wzięły udział w grach i zabawach z Klubem Miłośników Fantastyki „ELIZJUM” – „Włącz myślenie”. Na koniec dzieci spotkały się z funkcjonariuszką policji, która omówiła zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu podczas ferii.

Pierwszego dnia zajęć feryjnych pt. „Tropem tkaczowych zwierząt” w filii „Tkacz”, trzydziestu pięciu uczestników w wieku od 6 do 11 lat wraz z pięcioma wolontariuszkami oraz instruktorami integrowało się poprzez zabawę, tworząc przy tym oryginalne maski, które miały przeistoczyć ich w tytułowe „tkaczowe zwierzęta”. Śmiechom, tańcom i świetnej zabawie nie było końca…

Drugiego dnia filię „Tkacz” odwiedziła funkcjonariuszka policji i rozmawiała z dziećmi na bardzo ważny i ciekawy temat – na temat bezpieczeństwa… Następnie uczestnicy przenieśli się na kręgielnię świetnie się przy tym bawiąc.

W filii MOK drugi dzień ferii to gry i zabawy teatralno-animacyjne pod okiem instruktora Przemysława Sowy. Następnie uczestnicy wzięli udział w zajęciach na ścianie wspinaczkowej „Zostać Tarzanem” oraz w warsztatach filcowania „ubranko dla mydełka”, które poprowadziła Elżbieta Lenart.

Dzień trzeci. Uczestnicy ferii w „Tkaczu”wzięli udział w interaktywnych zajęciach w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego zatytułowanych „Strategia i ślady zimowe zwierząt”. Następnie wcielili się w rolę ”tkaczowych zwierząt” doskonale się przy tym bawiąc!

Uczestnicy zajęć w filii MOK zawitali w izbie ludowej w Bielowicach, gdzie dzieci poznały zwyczaje, obrzędy i wystrój dawnej izby ludowej. Pod czujnym okiem pani Zofii Pacan dzieci wykonały kwiaty z bibuły. Następnie udaliśmy się do „Akademii ciastka” w Twardej by sprawdzić swoje umiejętności kulinarne podczas wyrobu i pieczenia ciastek.

Warsztaty muzealne „3 x Z, czyli muzealny kufer Zabaw, Zagadek i Zadań” oraz zajęcia capoeiry (brazylijskiej sztuki walki), które poprowadził instruktor Łukasz Kłos to oferta na czwarty dzień ferii filii MOK. Zabawa była przednia.

Uczestnicy ferii w filii „Tkacz” wzięli natomiast udział w zajęciach na kręgielni, a następnie gościli w Skansenie Rzeki Pilicy, gdzie czekało na nich ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Jedzone na świeżym, mroźnym powietrzu, smakowały wybornie…

Ostatniego dnia ferii w filii MOK, dzieci na warsztatach ceramicznych wykonały „Laurki dla babci i dziadka” z okazji zbliżającego się święta. Następnie skorzystały z zajęć rekreacyjnych na basenie „Złota Rybka” przy Zespole Szkół nr 4.

Atrakcją ostatniego dnia dla uczestników ferii w filii „Tkacz” był wyjazd do Bełchatowa, podczas którego zwiedzili interaktywną wystawę PGE Giganty Mocy.