Zespół Cree wystąpił na pl. Kościuszki. Zbieraliśmy środki na leczenie 5-letniego Kubusia

Powiększ obraz

3.500 zł zebraliśmy podczas zbiórki charytatywnej na rehabilitację Kubusia Szewczyka, który zmaga się z ostrą białaczkę  limfoblastyczną z zaawansowanym stadium. Akcja została przeprowadzona podczas koncertu zespołu Cree Sebastiana Riedla, który w piątek (2 czerwca) odbył się na pl. Kościuszki.

O godz. 18.30 rozpoczęły się prezentacje artystyczne, które stanowiły oprawę 6. Powiatowego Konkursu „Dla Ciebie, Mamo”. Układy taneczne zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12. Usłyszeliśmy również utwory „Prywatna madonna” (w wykonaniu Katarzyny Kieszek), „Na raz, na dwa” (Martyna Pękala) i  „Uściskam mamę” (Jan Wójcik).

Chwilę po godz. 19 rozpoczął się koncert zespołu Cree Sebastiana. Usłyszeliśmy m.in. takie utwory jak: „Na Dnie Twojego Serca” i „Cały Nasz Świat”. Zespół wykonał również szlagiery Dżemu. Cree został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana i wieloletni frontman zespołu Dżem. Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

W trakcie koncertu została przeprowadzona zbiórka charytatywna na rehabilitację 5-letniego Kubusia Szewczyka. W 2014 roku rozpoznano u chłopca ostrą białaczkę limfobiastyczną  z zaawansowanym stadium. Jest to nowotwór krwi niszczący cały organizm. Przez kilka miesięcy przechodził bardzo ciężką chemioterapię. By uzyskać pełnię zdrowia wymaga dalszego leczenia. W trakcie zbiórki charytatywnej zebrano 3.500 zł.

źródło: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim