„Historie dalekie i bliskie”

Szczegóły wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Koło w Tomaszowie Mazowieckim zapraszają 8 lutego o godz.13 do filii DOK przy ul. Gminnej 37/39, na kolejne spotkanie z cyklu „Historie dalekie i bliskie”. Tematem odczytu, który wygłosi prof. dr hab. Krzysztof Lesiakowski, będzie „Okrągły Stół i wybory z czerwca 1989 r. Fakty i interpretacje”. Spotkaniu towarzyszyć będzie także wystawa przygotowana przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim Oddział w Tomaszowie Mazowieckim pt. „Wybory 4 czerwca 1989 w plakatach i drukach wyborczych”, pochodząca ze Zbioru plakatów i druków ulotnych. Wstęp na spotkanie jest wolny.