Bookcrossing w MCK. Podsumowanie

Powiększ obraz

Uwalnianie książek, inaczej bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa. Sięgnął po nią Klub Przyjaciół Literatury z Miejskiego Centrum Kultury, filii DOK, by uczcić w ten sposób obchodzony co roku 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Od 3 kwietnia do 21 kwietnia uczestnicy zajęć literackich czekali na hojnych czytelników, którzy chcieli podzielić się z innymi przeczytaną już przez siebie lekturą. Tomaszowianie licznie zaangażowali się w bookcrossingową akcję. Książki ofiarowali także mieszkańcy Spały i Smardzewic. Łącznie zebrano 564 publikacji.

22 kwietnia od 16 do 19 każdy mógł przyjść do placówki przy Gminnej 37/39 i wybrać dla siebie interesującą go pozycję wydawniczą. Pięknie ilustrowane albumy, słowniki, baśnie i bajki znalazły się w strefie dla dzieci. Na dorosłych czekały między innymi powieści, tomiki poezji i liczne poradniki.

Wszyscy ci, którzy nie mogli w sobotę dotrzeć do dzielnicy Białobrzegi, mają jeszcze szansę stać się ich nowymi właścicielami, bowiem w ostatnich dniach kwietnia w godzinach otwarcia filii DOK zebrane książki będą czekały na czytelników w każdym wieku.

Stanowisko bookcrossingowe ubogaci również festyn pn. „Białobrzeska Majówka”. Uczestnicy zajęć literackich dołożą wszelkich starań, by uwalnianie książek na stałe wpisało się w harmonogram działań Miejskiego Centrum Kultury.