Andrzejkowa zabawa w magicznym lesie

Powiększ obraz

Wróżenie w andrzejkowy wieczór ma wielowiekową tradycję, która dziś przybiera coraz częściej formę zabawy i traktuje się ją z pewnym przymrużeniem oka. Wielu jednak ulega magii tego święta i chętnie uczestniczy w jego obrzędach. Nie inaczej było w niedzielny wieczór 26 listopada w Grotach Nagórzyckich, które w tym dniu odwiedziło ponad 500 osób, zwabionych motywem przewodnim Andrzejek.

Na gości oprócz magicznego lasu, zamieszkanego przez kruki, nietoperze i liczne pająki, w budynku czekały wróżby (lanie wosku, losy z przepowiedniami oraz z imieniem wybranki/wybranka, wróżenie z obierzyn). Najmłodsi mogli umalować swoje buźki, pokolorować rysunki z motywami andrzejkowymi oraz wyczarować różności z balonów, w czym wspomagali ich pracownicy oraz dyrekcja Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie.

Wszyscy chętni mogli również zagłębić się w czeluści Grot, gdzie w aurze tajemniczości potęgowanej wyjątkową iluminacją wewnętrzną, na zwiedzających czekali Zbój Madej i diabeł nagórzycki. Ponadto można było ogrzać się w blasku ogniska oraz uczestniczyć w andrzejkowym korowodzie wokół ogniska z legendarnymi mieszkańcami grot. Najciekawiej przebrani mogli liczyć na niespodziankę.

Wszyscy, którzy odwiedzili w niedzielę Groty opuszczali je pełni wrażeń i pozytywnych emocji. Zapraszamy więc na kolejną, siódmą już edycję, za rok!

W organizacji Andrzejek wsparli nas:

  • Gospodarstwo Ogrodnicze „Orzeszek” – Pan Arkadiusz Orzeszek, Wawał – owoce
  • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Grabex” – Pan Paweł Grabek, Tomaszów Mazowiecki – kiełbasa + dodatki
  • DJ Harmony – Pan Karol Balcerek, Łódź – iluminacja podziemi