Orkiestra Dęta

Sekcja Orkiestry Dętej działa przy Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim od marca 2025. W skład orkiestry wchodzi trzynastu muzyków grających na wielu instrumentach dętych. Są trąbki, saksofony altowe i tenorowe, puzon, baryton, bas, flet, bębenek, werbel i czynele.
Orkiestra uświetnia swoimi występami wydarzenia organizowane w placówkach Miejskiego Centrum Kultury (Majówka w Skansenie Rzeki Pilicy, Słodka Niedziela i Majówka Za Pilicą), a także święta miejskie i kościelne.