Events: 26th październik 2018

6 października o godz. 17 zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury filii PTT „Groty Nagórzyckie” na otwarcie wystawy pt. „Wyczarowane z piasku” autorstwa Barbary Urbańskiej-Miszczyk – artystki szklarza, projektantki szkła artystycznego oraz szkła użytkowego, malarki.
Podczas wernisażu będzie można nabyć biografię artystki.
Wystawę będzie można oglądać do końca listopada.
Wstęp wolny.

„Kolory lata” to tytuł wystawy malarstwa Marii Bunzel, którą od 24 października będzie można oglądać w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury. Artystka maluje i rysuje od dziecka. Jej prace to w większości zapis spędzonych godzin w kontakcie z naturą i dziełem ludzkich rąk. Inspiracje czerpie podczas zwiedzania i pieszych wędrówek. To sposób na życie artystki.

Maria Bunzel twórczość plastyczną rozpoczęła od grafiki, rozwijając swoje malarstwo w technice akwareli, pasteli i oleju. Tematami Jej prac są pejzaże, ukochane zakątki, miejsca które odwiedza najchętniej nazywając je „swoimi na ziemi”, architektura dawna, wiejska, stare, chylące się chaty, młyny, kościółki znikające i z naszego krajobrazu a także kwiaty i martwe natury. Oprócz malarstwa na płótnie projektuje i wykonuje foldery, okładki oraz ilustracje do książek.

Jest jedną z założycieli Stowarzyszenia Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim. Maria Bunzel została uhonorowana wieloma nagrodami i odznaczeniami między innymi Otrzymała l nagrodę zbiorową Ministra Oświaty, l nagrodę indywidualną Ministra Oświaty, Złoty Krzyż Zasługi oraz odznakę Zasłużonego Działacza Kultury. Ponadto otrzymała wyróżnienie „Zasłużona dla Rolnictwa” nadane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także „Złotego Łabędzia” na 40-lecie SAP-u.

Wernisaż wystawy odbędzie się 24 października (środa) o godz. 17 w sali wystawowej Miejskiego Centrum Kultury.

Wstęp wolny.

„Tomaszów Mazowiecki u progu niepodległości” spotkanie w cyklu „Historie dalekie i bliskie”, w programie:
– otwarcie wystawy przygotowanej przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Oddział
w Tomaszowie Mazowieckim,
– „Kultura i nauka orężem w walce o niepodległość” – referat Edyty Izdebskiej,
– „Listopad '1918 w Białobrzegach” – referat Jarosława Pązika,
– występ wokalistów MCK w Tomaszowie Mazowieckim pod kierunkiem Beaty Niedzielskiej.