Rajdy „Patyczaków” – zapraszamy na spacery z kijkami

Plakat - Rajdy Patyczaków Nordic Walking. Tło ze zdjeciem lasu, po ścieżce maszeruje z kijkami mężczyzna, jest odwrócony tyłem. Po lewej stronie daty, po prawej program rajdu.Masz dość siedzenia w domu? Kochasz naturę i przebywanie wśród przyrody? Chcesz poprawić swoją kondycję i samopoczucie, a przy okazji dowiedzieć się więcej o lasach i ich mieszkańcach? Weź zatem udział w Rajdach „Patyczaków” Nordic Walking, których współorganizatorami są Miejskie Centrum Kultury oraz Nadleśnictwo Smardzewice (RDLP w Łodzi). Pierwszy spacer z kijkami już 10 kwietnia.

W ramach cyklu odbędzie się osiem spacerów po lasach nadleśnictw: Smardzewice, Spała, Opoczno, Piotrków oraz Brzeziny. Każdy poprowadzi profesjonalny instruktor nordic walkingu, zapewniając instruktaż oraz fachową rozgrzewkę. Dodatkową atrakcją będą gawędy leśnika o lasach i ich mieszkańcach, a także ognisko. Ponadto organizatorzy zapewniają transport autokarem na miejsce spaceru oraz możliwość wypożyczenia regulowanych kijków.

Koszt udziału w jednym
rajdzie to 15 złotych. Zakup biletów w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim przy pl. Kościuszki 18 od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 (z wyłączeniem dni wolnych od pracy) lub internetowo poprzez portal Biletyna.pl (https://biletyna.pl/sport/Rajd-Patyczakow-Nordic-Walking/Tomaszow-Mazowiecki) oraz stronę http://www.mck-tm.pl (baner: Rajdy Patyczków kup bilet). Liczba miejsc ograniczona.

Celem rajdów poza rekreacją oraz propagowaniem aktywnej turystyki i zdrowego stylu życia jest promocja zrównoważonej gospodarki leśnej oraz funkcji ekologicznych i społecznych lasów, ze szczególnym uwzględnieniem płynących z nich korzyści dla przyrody, społeczeństwa i gospodarki. W 2021 roku zajęcia zostały dofinansowane przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Program I Rajdu „Patyczaków” Nordic Walking (10 kwietnia 2021 r.)

• godz. 8.30 zbiórka uczestników na parkingu przy ul. Ligi Morskiej i Rzecznej

• godz. 8.45-9.30 przejazd na miejsce startu Rajdu „Patyczaków”

• godz. 9.30-9.50 rozgrzewka, przypomnienie prawidłowej techniki marszu

• godz. 9.50 ‒ marsz wśród lasów Nadleśnictwa Smardzewice; przystanki urozmaicone gawędą leśnika o lesie i jego mieszkańcach; konkurs wiedzy o Lasach Państwowych oraz lesie

• godz. 13.00 przejazd na miejsce ogniska przy siedzibie Nadleśnictwa Smardzewice

• godz. 14.00 rekreacja integracyjna

• ok. godz. 15.00 zakończenie spotkania.

Osoba do kontaktu w sprawie treningów: Izabela Piotrowska (MCK), e-mail: izapio7@wp.pl, tel. 44 712 23 69 lub 504 068 149.

W rajdach mogą wziąć udział wyłącznie osoby zdrowe. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu zdrowia – odpuść, dołączysz do nas następnym razem. Wydarzenia odbywać się będą w obowiązującym w danym czasie reżimie sanitarnym.

Kolejne marsze z kijkami po lasach planowane są w 2021 roku w terminach: 17 kwietnia, 15 maja, 19 czerwca, 10 lipca, 21 sierpnia, 25 września oraz 16 października (podane daty mogą ulec zmianie, m.in. ze względu na sytuację pandemiczną w kraju i obowiązujące aktualnie obostrzenia wprowadzane przez Radę Ministrów, o czym organizatorzy informować będą na bieżąco na swoich stronach internetowych i fanpage’ach na Facebooku).

Więcej informacji również na: https://smardzewice.lodz.lasy.gov.pl/

REGULAMIN Regulamin_Rajd_Patyczaków