Projekty i wydarzenia

Lubisz przejmować inicjatywę? Chcesz organizować eventy i czuwać nad ich przebiegiem? Zaangażuj się w projekty i wydarzenia organizowane przez naszą instytucję! Twoją misją będzie wspieranie nas w realizacji przedsięwzięć –  wernisaży, koncertów, festiwali i wielkich imprez miejskich (Dzień Dziecka, Festiwal „A może byśmy tak… do Tomaszowa”, Love Polish Jazz Festival).

Będąc odpowiedzialny za projekty i wydarzenia, możesz nie tylko pomagać nam podczas naszych działań, ale także uczestniczyć w przygotowaniach do nich. Nauczysz się przede wszystkim jak planować, realizować i ewaluować projekty. Dowiesz się, jak sporządzać wnioski o dotacje, prowadzić dokumentację i utrzymywać kontakt z uczestnikami projektów.

Jakich zadań możesz się spodziewać?

• Realizowanie przedsięwzięć – organizacja spotkań i szkoleń, kontakt z uczestnikami, przygotowywanie materiałów pomocniczych,
  • wspieranie naboru do projektów,
  • nawiązywanie współpracy z uczestnikami projektów i wydarzeń,
  • wypełnianie wniosków projektowych i tworzenie kosztorysów przedsięwzięć,
  • prowadzenie dokumentacji projektów,
  • uczestniczenie w działaniach animacyjnych,
  • organizowanie i koordynowanie wydarzeń.

Co oferujemy?

• Poszerzenie znajomości funkcjonowania instytucji kultury,
  • wkład w przedsięwzięcia przynoszące realne korzyści lokalnym mieszkańcom,
  • możliwość zdobycia doświadczenia w zarządzaniu projektami i organizacją eventów,
  • rozwój kompetencji związanych z koordynacją projektów,
  • rozwój praktycznych umiejętności związanych z planowaniem przedsięwzięć,
  • nadzór i wsparcie doświadczonych specjalistów od zarządzania projektami.

Sprawdź pozostałe formy wolontariatu w MCK.