Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2017

Powiększ obraz

Kamil Bednarek, Andrzej Piaseczny, Natalia Kukulska, Piękni i Młodzi, Majka Jeżowska, Don Wasyl i Daniele Stefani – takie gwiazdy wystąpiły podczas Dni Tomaszowa 2017, które odbyły się 23, 24 i 25 czerwca. Tysiące tomaszowian bawiło się na pl. Kościuszki i tomaszowskich Błoniach.

W piątek obchodziliśmy święto 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Na pl. Kościuszki wystąpił m.in. zespół elFuego. Wieczorem tomaszowianie wysłuchali koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, a także Mateusza Włodarczyka i zespołu Blue Haze.

W sobotę, najmłodsi tomaszowianie chętnie korzystali ze strefy dla dzieci na pl. Kościuszki zorganizowanej przez Miejskie Centrum Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną. Tłumy zgromadził koncert Don Wasyla i cygańskich gwiazd. Tego dnia, w centrum miasta wystąpili również lokali artyści i Daniele Stefani z zespołem. Przed godz. 19, w kierunku tomaszowskich Błoni ruszyła parada uliczna, w której wzięło udział kilkadziesiąt organizacji z terenu naszego miasta. Przed budowaną Areną Lodową najpierw odbyły się Konfrontacje Muzyczne o nagrodę prezydenta Marcina Witko, a wisienką na torcie był koncert Andrzeja Piasecznego. Tomaszowianie do późnych godzin nocnych bawili się na Błoniach.

Koncertową niedzielę rozpoczął występ Majki Jeżowskiej z zespołem. Artystka znakomicie zabawiła zgromadzoną publiczność – tę starszą i młodszą. Później tomaszowianie bawili się przy największych hitach zespołu Piękni i Młodzi. Wieczorem serca publiczności najpierw podbiła Natalia Kukulska, a później Kamil Bednarek. Na zakończenie tegorocznych Dni Tomaszowa Mazowieckiego nie zabrakło efektownego pokazu sztucznych ogni.

W trakcie trzydniowej imprezy mieszkańcy chętnie korzystali również z innych atrakcji, m.in. wesołego miasteczka i ogródków gastronomicznych. Dodatkowo, w sobotę na pl. Kościuszki wolontariusze zbierali pieniądze na rehabilitację Piotrusia Karbowiaka, który zmaga się z dystrofią mięśniową i niedoczynnością tarczycy. Natomiast w sobotę można było wesprzeć turnus rehabilitacyjny Krzysia Kusidło.

Organizatorami tegorocznego festiwalu był prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, Urząd Miasta, Miejskie Centrum Kultury, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej i Fundacja TM – Innowacje.

tekst i zdjęcia: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Więcej zdjęć na stronie internetowej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

Sponsor fesitwalu: