Świat widziany oczami kobiet ‒ wystawa malarstwa w MCK

Wysawa malarstwa. Na ścianie wisza obrazy. Głównie pejzaże i kwiaty. Z prawej strony stoją dwie kobiety. Jedna dotyka płótna przedstawiaącego kobietę karmiącą kury. Portrety, kwiaty, krajobrazy takie m.in. obrazy zaprezentowały na wystawie zatytułowanej „Sztuka Kobiet” panie malujące w pracowniach Miejskiego Centrum Kultury. Jej wernisaż odbył się 12 marca w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej i cieszył się dużym zainteresowaniem.

Wystawa zorganizowana została z okazji Dnia Kobiet. Wzięło w niej udział 25 uczestniczek zajęć plastycznych, które swój talent malarski rozwijają pod kierunkiem instruktorów MCK Bożeny Gajdy i Mirosława Bernackiego. Część z nich to słuchaczki Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które czas na rozwijanie swoich pasji znalazły dopiero na emeryturze. Inne z pań do malowania wróciły po latach przerwy. Jeszcze inne swój talent plastyczny odkryły, przychodząc na zajęcia do MCK.

Prace, które złożyły się na wystawę, powstawały na przestrzeni kilku ostatnich lat. Wykonane zostały też różnymi technikami (olej, akryle, akwarele, pastele).

Dodatkową atrakcją dla uczestników wernisażu był występ muzyczny Katarzyny Wojtaszczyk (skrzypce) i Kamila Wrony (trąbka).

Dodać można, że wystawą „Sztuka Kobiet” w MCK Tkacz zainaugurowano funkcjonowanie stałej galerii. Dzięki nowemu systemowi wystawowemu będzie można pokazywać nie tylko prace artystów amatorów, ale także znanych autorów. Obecnie trwa zbieranie pomysłów na nazwę. Do jej wymyślania mogą przyłączyć się również mieszkańcy miasta. Propozycje należy nadsyłać na adres: promocja@mck-tm.pl.

Więcej zdjęć z wydarzenia na naszym fanpage’u na Facebooku (http://www.facebook.com/mcktomaszowmazowiecki).