„Płyń na byle czym” – przyjmujemy zgłoszenia do drugiej edycji konkursu

Mężczyzna w kapoku siedzi na drzwiach, w ręce trzyma wiosła. za im siedzi mała dziewczyna z kołem ratynkowym na szyi. Płyną po rzzece.Lubisz wyzwania i rywalizację? Masz dużą wyobraźnię i zacięcie konstruktorskie? Szukasz ciekawych propozycji na spędzenie wolnego, weekendowego czasu z rodziną lub przyjaciółmi? W takim razie organizowany przez nas konkurs „Płyń na byle czym” jest dla Ciebie. Właśnie ruszyły zapisy do drugiej edycji.

Impreza odbędzie się w sobotę, 3 września na Przystani nad Pilicą przy ul. PCK w ramach cyklu letnich wydarzeń kulturalnych ph. „To masz w Tomaszowie”.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Wystarczy zbudować konstrukcję pływającą z „byle czego”, która będzie w stanie utrzymać się na wodzie i pokonać 100-metrowy odcinek Pilicy. Jednostka może być napędzana siłami natury: wiatru, ducha, mięśni, a także dopingiem kibiców i entuzjazmem uczestników. Dopuszczone są też proste konstrukcje mechaniczne.

Do rywalizacji można przystąpić indywidualnie, a także jako załoga składająca się z członków rodziny, przyjaciół czy znajomych. Każda konstrukcja pływająca musi mieć pełnoletniego kapitana załogi. Organizatorzy konkursu zapewniają kamizelki asekuracyjne (kapoki), a nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Mazowieckim.

Sposób zgłaszania się

Zgłoszenia na formularzu, który wraz z regulaminem konkursu można pobrać ze strony internetowej Miejskiego Centrum Kultury (www.mck-tm.pl), przyjmowane będą do 26 sierpnia 2022 r. do godz. 16. Można go przesłać drogą mailową na adres: zgloszenia@mck-tm.pl (w tytule wpisując Konkurs „Płyń na byle czym”), listownie na adres: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowiecki, pl. Kościuszki 18, 97-200 Tomaszów Mazowiecki (z dopiskiem Konkurs „Płyń na byle czym”) lub dostarczyć osobiście do siedziby organizatora (adres jak wyżej). Liczba uczestników (załóg) jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Ocenie będzie podlegać wygląd konstrukcji, stylistyka stroju załogi, pływalność konstrukcji oraz oryginalność podejścia do tematu. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i wyróżnienia ufundowane przez Miejskie Centrum Kultury. Nagrodą główną w konkursie będzie voucher o wartości 1000 zł do zrealizowania w Castoramie.

Udział w konkursie „Płyń na byle czym” jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Regulamin konkursu: Regulamin Konkursu Płyń na byle czym 3 września 2022

Formularz zgłoszenia: Formularz zgłoszeniowy „Płyń na byle czym”

Kobieta płynąca na konstrukcji w kształcie pizzy. Ubrana jest w kapok