Malarstwo Teresy Marcinkowskiej − naturalne i piękne

Człowiek i kwiaty − to dwa główne tematy, które pojawią się na obrazach tomaszowianki Teresy Marcinkowskiej. Wystawę jej prac od piątku, 2 października można oglądać w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50.

Pani Teresa jeszcze dwa lata temu prawie w ogóle nie miała kontaktu z farbami. Malarstwem zainteresowała się dopiero po przejściu na emeryturę. Najbardziej lubi technikę olejną. Interesuje ją wierność w odtwarzaniu świata, dlatego najczęściej maluje portrety i kwiaty.

Skąd pomysł, by na emeryturze zająć się akurat malarstwem, a nie np. robótkami ręcznymi? − Malarstwo chyba było we mnie od zawsze i teraz − gdy zaczęłam szukać alternatywy dla bierności, jaka towarzyszyła mi przy oglądaniu programów telewizyjnych, filmów czy czytaniu − uzewnętrzniło się w takiej formie − mówi autorka.

Wernisaż, który odbył się w miniony piątek, uświetnił występ Jadwigi Kocik, uczestniczki zajęć wokalnych w MCK oraz półfinalistki programu The Voice Senior.

Wystawę prac Teresy Marcinkowskiej będzie można oglądać w MCK Tkacz do końca października w godzinach pracy ośrodka. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego.