Konkurs – Biała Góra wśród przyrody

Konkurs plastyczny "Biała Góra wśród przyrody". Wykonaj makietę kopalni Biała Góra pośród otaczającej jej przyrody. Termin i miejsce składania prac 15.03-14.04.2023 r. (oprócz sobót i niedziel) w godz. 8.30-15.30 w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 w Tomaszowie Mazowieckim. Więcej informacji, regulamin oraz karta zgłoszeniowa na stronie mck-tm.pl.Zapraszamy do wzięcia udziału w powiatowym konkursie pn. „Biała Góra wśród przyrody”. Na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody!

Konkurs polega na wykonaniu makiety odkrywkowej kopalni piasku kwarcowego Biała Góra. Można do tego wykorzystać materiały naturalne, surowce wtórne i materiały przyrodnicze m.in. drewno, karton, papier, sznurki, glinę, wełnę… itp. Dla zespolenia użytych do budowy surowców naturalnych można zastosować wszelkiego typu kleje, taśmy, spinacze, masę solną.

W grupach maksymalnie trzyosobowych spróbujcie odtworzyć elementy takie jak: lasy, drzewa, jezioro, pracowników, ludzi, maszyny, itp. – ogranicza Was tylko wyobraźnia…

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu tomaszowskiego oraz jest dwuetapowy. W szkołach najciekawsze prace wybiorą nauczyciele, a następnie przyjrzy się im nasze specjalnie powołane Jury i będzie oceniać prace w trzech kategoriach wiekowych:

• klasy 1–3 szkoły podstawowej,
  • klasy 4–8 szkoły podstawowej,
  • klasy 1–5 szkół ponadpodstawowych.

Termin i miejsce składania prac: od 15 marca do 14 kwietnia 2023 roku (oprócz sobót i niedziel) w godz. 8.30-15.30 w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, pl. Kościuszki 18.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 28 kwietnia 2023 roku w budynku administracyjnym PTT Groty Nagórzyckie, ul. Pod Grotami 2/6, gdzie zostaną zaprezentowane wszystkie prace konkursowe.

Dokładne wytyczne znajdują się w Regulaminie poniżej.

Czas start!

Regulamin PDF